//ut.bible(pl) by shuuk'Flocutus translated by best|Shiro_4
 
[Controls] [Graphics] [Dodging] [Map Control] [Underdog] [Timing] [Lead] [Sounds] [Respawning] [Prediction] [Suprise] [Shieldbug] [Tricks] [FeignDeath] [General]

:Hammer: :Enforcer: :Bio: :Schock: :Pulse: :Ripper: :Minigun: :Flak: :RL: :SniperRifle:
Underdog

Ale co jeśli mój przeciwnik ma kontrole nad shieldem czy armorem?
Jeśli twój rywal będzie miał armor, powinieneś unikać bezposrednich starć. Nie ryzykuj. Jeśli pobiegniesz na wprost niego strzelając na oślep, możesz równie dobrze wpisać w konsoli "suicude".

Wszystko co możesz zrobić to powolne zrzucanie z niego pancerza.
Jest na to kilka sposobów:
-możesz próbować zesztrzelić go snajpą z dystansu.
-mozesz strzelać po rogach Flakiem/Grenatami/Ripperem.
-możesz strzelać zgadując gdzie jest przeciwnik z ASMD albo RL.

Możesz także poczekać, aż cię dopadnie. Powinieneś poczekać gdzieś, gdzie będziesz miał przewagę pozycyjną, np. na górze windy lub na wyższym terenie.
Możesz także ukryć się koło armora czy shielda i czekać na niego z którąś z defensywnych broni takich jak ASMD/RL/Flak.

Bardziej ryzykowna jest próba zasadzki. Będzie on musiał przejść od armora do shielda i wrócić po niego za jakiś czas (faza I i III), wtedy będziesz mógł go dopaść. Po prostu ukryj się gdzieś pomiędzy armorem i shieldem. Gdy tylko przybiegnie w twoje okolice strzel mu w plecy silną bronia taką jak flak, bio, sniper, ASMD, albo RL
Jeśli jest dobrym zawodnikiem będzie znał miejsca w których można sie ukryć. Może próbowac strzałów "zgadujących". Jeśli tak się zdarzy jesteś już kupą mięsa, dlatego jest to bardzo ryzykowna technika. Lecz, gdy masz przewagę zaskoczenia, możesz go łatwo zabić. Sześć odłamków z Flaka w plecy , combo, mała kulka śluzu lub headshot i jego shield znika. Teraz wystarczy tylko dokończyć sprawe, lub wycofać sie po armor/shield.

Bardzo ważne jest abyś cały czas śledził respawn shielda, nawet jeśli nie masz zamiaru go brać.