//ut.bible(pl) by shuuk'Flocutus translated by best|Shiro_4
 
[Controls] [Graphics] [Dodging] [Map Control] [Underdog] [Timing] [Lead] [Sounds] [Respawning] [Prediction] [Suprise] [Shieldbug] [Tricks] [FeignDeath] [General]

:Hammer: :Enforcer: :Bio: :Schock: :Pulse: :Ripper: :Minigun: :Flak: :RL: :SniperRifle:
Timing

Od czasów "Duke Nukem 3D" przedmioty w pierwszoosobowych strzelankach nie znikają na trwałe, gdy zostały podniesione. Wracają one po określonym czasie, który jest nazywany respawningiem. Aby uniemożliwić twojemu przeciwnikowi dostęp do tych przedmiotów, najlepiej jest zjawić się tam gdzie przedmiot się "odnawia" dokładnie w czasie respawnu. Ponieważ zawsze jest to ten sam okres czasu nie musisz liczyc na szczęście, aby go zabrać. Możesz zatem mierzyć jego czas respawnu.                                      "Respawn armora na codexie"

Czasy respawnu o których powinieneś wiedzieć:

Przedmiot:    Sekundy:
Shield   55
Armor     27,5
Boots     27,5
Pad     27,5
Ammo   27,5
Vitals   27,5
Health   18,33Jest kilka metod, aby mierzyć przedmioty.
Najbardziej oczywistym, ale za to najmniej dokładnym jest timing na wyczucie. Chociaż dokładność tego rodzaju timing'u polepsza się z coraz większym doświadczeniem gracza, lecz nigdy nie będzie on dokładny co do sekundy.
Lepszym sposobem jest użycie zegarka przymocowanego do monitora, programu, który co jakiś czas wydaje dźwięk, lub po prostu użycie kolegi :-). Wszystkie z nich na pewno bardzo ułatwiają życie, ale często nie są dozwolone na turniejach.
Jedynym pozostałym rozwiązaniem jest użycie zegara zawartego w grze, umieszczonego na samym dole tablicy wyników. Na tablicy zawsze możesz zobaczyć pozostały czas gry, więc musisz tylko spojrzeć na zegar w momencie zabierania przedmiotu, a łatwo będziesz mógł wyliczyć czas respawnu.
Jeśli zbierzesz shielda gdy zostanie dajmy na to 8:30 minuty, przedmiot pojawi się gdy zostanie 7:35 min. By uczynić wyliczenia prostszymi możesz zostawić minuty i nauczyć się sekund.
Zapamiętanie sekund może uczynić wyliczenia znacznie prostszymi.                                        "Shield przy 54 sekundach"

Shield jest jedynym przedmiotem, który mierzę w sekundach, ponieważ nie mogę zapamietać kilku róznych czasów naraz. Jedynymi rzeczami wartymi mierzenia są shield, armor i buty. Ponieważ przez wiekszość czasu będziesz pilnował pancerza nie będziesz musiał go mierzyć.


Powinieneś być świadomy tego, że jeśli grasz bez limitu czasu, pozostały (remaining) czas na tablicy wyników zastąpiony jest przez czas minięty (elapsed).